În Piața Centrală din Piatra Neamț, după așa zisa reorganizare a locurilor de parcare, este un haos total din punctul de vedere al circulației. A fost creată o cale de acces nouă dar nu există nici un semn așa că toată lumea intră pe contrasens. Toți parchează, în lipsa semnelor de circulație unde pot, blocând căile de acces. Un incident a avut loc în această dimineață, 8 mai, în parcarea Pieței Centrale din municipiul Piatra Neamț. În jurul orei 10:20, un șofer și-a parcat autoturismul într-un loc ales după propriul criteriu.
Mașina a fost lăsată într-o manieră care a blocat ieșirea altor autovehicule din interiorul parcării. Deși zona este una intens circulată, mai ales în cursul dimineților. când mulți pietreni își fac cumpărăturile la piață, niciun echipaj al Poliției Locale nu era prezent la fața locului pentru a gestiona situația sau pentru a aplica sancțiuni.

Acest lucru se întâmplă zilnic, cel puțin 2-3 mașini lovindu-se de bordurile mult prea înalte și amplasate în așa fel încât blochează traficul.
Denisa POPA