Un bărbat a fost transportat la spital după ce mașina pe care o conducea a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat pe o parte, lovind gardul unei gospodării și o țeavă de gaz.
Accidentul s-a produs în satul Adjudeni din comuna Tămășeni, sâmbătă, 3 ianuarie, în jurul orei 18.15. Din fericire, șoferul a reușit să iasă din autoturism înainte ca forțele de ordine să ajungă la fața locului. Bărbatul în vârstă de 36 de ani a primit îngrijiri medicale de la echipajul SMURD, ulterior fiind transportat la spital.
„La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SVSU Tămășeni, Detașamentul de pompieri Roman și IPJ.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma accidentului rutier.
La locul solicitării au fost solicitați și reprezentanți ai operatorului economic de distribuție a gazelor pentru remedierea defecțiunilor cauzate de accidentul rutier”, precizează comunicatul ISU Neamț.
M.N.





