De această dată, lucrarea de intervenție pentru remediat avaria de la magistrala de apă de pe strada Petru Movilă a decurs normal, fără probleme și cu informarea din timp a populației. Chiar dacă în marea majoritate a zonelor afectate apa a reînceput să curgă la robinete încă din timpul nopții, sunt și cazuri unde a curs pentru câteva ore, după care s-a oprit.

Tocmai din cauza consumului și a faptului că durează până se echilibrează sistemul, cei de la Apa Serv au anunțat încă de la început că probleme în alimentarea cu apă ar putea apărea până astăzi, 31 martie, la ora 18.00, oră până la care, teoretic, întregul sistem ar trebui să fie stabilizat.
Andreea AMARIEI





