LIGA A V-A Favoritele au remizat la primele confruntări directe

Vulturul Costişa şi Bravo Bodeşti au încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), în cel mai important meci al etapei a doua a Ligii a V-a, Seria A, rundă disputată duminică, 23 septembrie. Au marcat: Ploscaru/Georgescu.

A fost un meci echilibrat, aşa cum anticipam. Scorul este corect, echitabil. Bravo Bodeşti este o echipă solidă, exact ca şi în sezonul trecut”, a declarat Dorel Berbecariu, reprezentantul formaţiei Vulturul Costişa.

Consider că jocul a fost controlat de noi în proporţie de 60%. Gazdele au avut doar două ocazii, din una dintre acestea marcând şi golul. A fost un meci frumos, fără faulturi. Noi am jucat mai bine decât în sezonul trecut şi rămânem cu regretul că nu am luat toate cele trei puncte”, a precizat Florin Busuioc, antrenorul echipei Bravo Bodeşti.

De acest rezultat a profitat Ozana Timişeşti, care a învins pe AS Grumăzeşti, în deplasare, cu scorul de 6-0 (3-0), şi a preluat şefia clasamentului. Alte rezultate: Zorile Urecheni – Stejarul Ţibucani 1-7 (1-3), Voinţa Dochia – Flacăra Brusturi 4-1 (2-1) şi ASF Girov – Viitorul Podoleni 3-2 (1-1).

CLASAMENT

1 OZANA TIMIŞEŞTI            2       2       0       0       10-2            6

2 VULTURUL COSTIŞA         2       1       1       0       12-4            4

3 Bravo Bodeşti                  2       1       1       0       7-4              4

4 ASF Girov                        2       1       1       0       4-3              4

5 Stejarul Ţibucani              2       1       0       1       9-5              3

6 Voinţa Dochia                  2       1       0       1       7-7              3

7 Flacăra Brusturi               2       1       0       1       4-5              3

8 Zorile Urecheni                2       0       0       2       3-11            0

9 AS Grumăzeşti                2       0       0       2       1-9              0

10 Viitorul Podoleni            2       0       0       2       5-14            0

Etapa a treia programează duminică, 30 septembrie, meciurile: Ozana Timişeşti – Voinţa Dochia, Flacăra Brusturi – Vulturul Costişa, Bravo Bodeşti – ASF Girov, Stejarul Ţibucani – AS Grumăzeşti şi Viitorul Podoleni – Zorile Urecheni.

Unirea Tămăşeni şi Arsenal Văleni au încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-2), partida disputată duminică, 23 septembrie, în etapa a doua Ligii a V-a, Seria B. Au marcat: Marius Banga (2)/Ionuţ Cornilă şi Daniel Beda.

A fost un meci echilibrat, ambele echipe fiind preocupate de joc. Au fost ocazii de ambele părţi. Oaspeţii au condus la pauză cu 2-0, dar am egalat în primele 10 minute din repriza secundă. Consider scorul echitabil. Echipa noastră s-a descurcat foarte bine în faţa unui adversar foarte bun”, a declarat Cătălin Dumitriu, antrenorul formaţiei Unirea Tămăşeni.

Azi ne-au lipsit 4 titulari, însă echipa noastră a prestat un joc frumos, marcând două goluri în primele 45 de minute. După pauză, ne-am relaxat şi gazdele ne-au egalat, pe bună dreptate. Este un punct câştigat în deplasare, Unirea Tămăşeni fiind o echipă foarte bună, cu mulţi jucători tineri şi de perspectivă”, a precizat Cristian Cocea, antrenor-jucător la Arsenal Văleni.

Alte rezultate: Voinţa Bozieni – Stejarul Stăniţa 2-1 (0-0), Voinţa Valea Ursului – Moldova II Cordun 4-1 (2-0) şi AS WST Oniceni – Siretul Doljeşti 4-6 (2-1).

CLASAMENT

1 ARSENAL VĂLENI            2       1       1       0       6-2              4

2 UNIREA TĂMĂŞENI          2       1       1       0       5-3              4

3 Voinţa Bozieni                 2       1       1       0       3-2              4

4 Stejarul Stăniţa               2       1       0       1       8-3              3

5 Voinţa Valea Ursului         2       1       0       1       4-5              3

6 Siretul Doljeşti                 2       1       0       1       7-11            3

7 Moldova II Cordun           2       0       1       1       2-5              1

8 AS WST Oniceni              2       0       0       2       5-9              0

Etapa a treia programează duminică, 30 septembrie, meciurile: Arsenal Văleni – AS WST Oniceni, Moldova II Cordun – Unirea Tămăşeni, Siretul Doljeşti – Voinţa Bozieni şi Stejarul Stăniţa – Voinţa Valea Ursului.

M. CONSTANTINESCU

FOTO: Facebook

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.