Investiția în prieteni este foarte importantă în politica românească. Sau, altfel spus, nimic nu este întâmplător. Nici faptul că oficiali ai Guvernului României par să-și fi dat seama că salvarea noastră este un vis, fie el american, cu ingrediente specifice. Iar vizitele în Neamț nu-au fost nici ele întâmplătoare, nici supărarea lui Ionel Arsene că oamenii de afaceri nu s-au obosit să vină să-l asculte pe puștiul teribil care este bun la toate, de la lansat IMM-uri, la prezentat modă, mai mult sau mai puțin îmbrăcat.

Pe de altă parte, vizitele din Neamț nu pot decât să întărească prietenii deja consolidate și să aducă beneficii tuturor celor implicați.
Viitorul sună și arată… bine? (V.B.)
Parteneri
Mesagerul Bacău Investiții pentru locuitorii din cartierul Șerbănești: o piațetă publică și modernizarea Grădiniței 25
ZCH Fost primar al Iașiului, urmărit internațional din categoria Most Wanted, adus în țară să execute peste 19 ani de închisoare
NewsEdge Casa dintre lumi (V). Când viața nu se mai schimbă într-o singură zi
BusinessEdge Turismul a generat un deficit de 4,6 miliarde euro. Românii cheltuie în vacanțe aproape de două ori mai mulți bani decât reușește industria locală să atragă



Un comentariu
Depinde din ce unghi privim.