Liga a IV-a, Seria B: Cordun, Horia şi Valea Ursului se distanţează de urmăritoare

pietricica turism
MOLDOVA CORDUN FOTO: Facebook

Duminică, 22 septembrie, au avut loc partidele rundei a patra în cadrul Seriei B a Ligii a IV-a. Favoritele s-au impus pe linie, lidera la zi câştigând, din nou, cu un scor confortabil: Moldova Pildeşti-Moldova Cordun 0-14 (0-7), Victoria Horia-Voinţa Ion Creangă 6-0 (3-0) şi Unirea Trifeşti-Voinţa Valea Ursului 0-3 (0-2).

“Am evoluat şi pentru preşedintele nostru, dl. Iulian Popescu, a cărui zi de naştere am sărbătorit-o chiar duminică. Scorul putea fi mult mai mare, însă ne-am precipitat în faţa porţii şi am ratat multe ocazii prielnice. Ne bucurăm pentru portarul Mişu Bordianu, care a marcat din penalty şi îi dorim mult succes în deplasarea din Turcia cu echipa naţională old-boys. Felicitări băieţilor pentru că au tratat cu seriozitate acest meci şi aşteptăm cu optimism următorul meci de pe teren propriu”, a declarat Cristian Cocea, purtătorul de cuvânt al Moldovei Cordun.

Se conturează deja un duel în doi (Bozieni contra Costişa) pentru al patrulea loc calificant în play-off: WST Oniceni-Voinţa Bozieni 1-3 (0-2) şi Stejarul Stăniţa-Vulturul Costişa 0-2 (0-2).

Tot în runda de duminică s-a consemnat şi rezultatul Siretul Doljeşti-Cetatea Gâdinţi 0-5 (0-2).

1MOLDOVA CORDUN440038412
2Victoria Horia440020412
3Voinţa Valea Ursului440012312
4Voinţa Bozieni430115109
5Vulturul Costişa4211687
6Cetatea Gâdinţi411211164
7Voinţa Ion Creangă4112394
8Stejarul Stăniţa41035103
9WST Oniceni41038153
10Siretul Doljeşti4022292
11Moldova Pildeşti40134231
12Unirea Trifeşti40042150

Duminică, 29 septembrie, se derulează meciurile etapei a cincea după următorul program: Moldova Cordun-Siretul Doljeşti, Voinţa Valea Ursului-Victoria Horia, Voinţa Ion Creangă-Voinţa Bozieni, Vulturul Costişa-Unirea Trifeşti, Cetatea Gâdinţi-Stejarul Stăniţa şi Moldova Pildeşti-WST Oniceni. (M. CONSTANTINESCU)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.