Liga a IV-a Cu o etapă înainte de finalul turului, Borca şi Horia au punctaj maxim

pietricica turism
Dragoş Patrichi (galben) a marcat de trei ori în etapa de duminica trecută

Duminică, 3 noiembrie, s-au disputat partidele rundei a zecea, penultima a turului, în cele două serii ale Ligii a IV-a. Performerele de până acum sunt Bradu Borca şi Victoria Horia, singurele formaţii cu punctaj maxim.

În Seria A s-au înregistrat rezultatele: Ozana Timişeşti-Bradu Borca 1-2 (1-1), Energia Pângăraţi-Speranţa Răuceşti 1-4 (1-1), Flacăra Brusturi-Bravo Bodeşti 0-3 (0-1), Stejarul Ţibucani-AS Grumăzeşti 10-0 (6-0), Voinţa Dochia-Zorile Urecheni 5-4 (2-4) şi Viitorul Podoleni-ASF Girov 4-2 (4-1).

1BRADU BORCA10100059730
2Speranţa Răuceşti1090143927
3Bravo Bodeşti10712311822
4Ozana Timişeşti10613351619
5Stejarul Ţibucani10523341317
6Zorile Urecheni10406263312
7Energia Pângăraţi10334192812
8Flacăra Brusturi10316234110
9Viitorul Podoleni1030719359
10AS Grumăzeşti102178417
11Voinţa Dochia102089406
12ASF Girov1011812374

Ultima etapă a turului programează duminică, 10 noiembrie, meciurile: Bradu Borca-Stejarul Ţibucani, Speranţa Răuceşti-Flacăra Brusturi, Bravo Bodeşti-Ozana Timişeşti, Zorile Urecheni-Energia Pângăraţi, AS Grumăzeşti-Viitorul Podoleni şi ASF Girov-Voinţa Dochia.

În Seria B, fruntaşele s-au impus la scoruri mari: Victoria Horia-Siretul Doljeşti 3-0 (2-0), Voinţa Valea Ursului-Cetatea Gâdinţi 15-2 (10-1), Voinţa Ion Creangă-Moldova Cordun 1-7 (1-5) şi Voinţa Bozieni-Moldova Pildeşti 8-1 (3-1).

”A fost un meci frumos, cu goluri multe, băieţii demonstrând că au trecut peste cele două rezultate nefaste consecutive. Tandemul Gugoaşă-Paveluc a funcţionat foarte bine, ambii jucători dând dovadă de altruism unul faţă de celălalt. Fiecare a marcat câte o dublă, celelalte puncte fiind înscrise de Tălmăcel, Rusu şi Aniculăesei. Avem mare încredere că vom câştiga derby-ul cu Valea Ursului, de pe teren propriu, pentru a încheia turul de campionat pe poziţia secundă în clasament”, a declarat Cristian Cocea, purtătorul de cuvânt al Moldovei Cordun.

Alte rezultate: Unirea Trifeşti-Stejarul Stăniţa 2-1 (0-1) şi Vulturul Costişa-WST Oniceni 3-0, la ”masa verde”, pentru că oaspeţii s-au retras de pe teren, în minutul 82, nemulţumiţi fiind de arbitraj.

1VICTORIA HORIA10100049730
2Voinţa Valea Ursului10901461127
3Moldova Cordun1081164925
4Voinţa Bozieni10613332619
5Voinţa Ion Creangă10514202316
6Vulturul Costişa10415182113
7Stejarul Stăniţa10406222712
8Unirea Trifeşti10406173212
9WST Oniceni (*)1031622317
10Siretul Doljeşti1013614286
11Cetatea Gâdinţi1011816574
12Moldova Pildeşti1001911601

(*) echipă penalizată cu 3 puncte, prin decizia AJF Neamţ

Ultima rundă a turului programează duminică, 10 noiembrie, partidele: Stejarul Stăniţa-Victoria Horia, Moldova Cordun-Voinţa Valea Ursului, Siretul Doljeşti-Voinţa Bozieni, Moldova Pildeşti-Voinţa Ion Creangă, Cetatea Gâdinţi-Vulturul Costişa şi WST Oniceni-Unirea Trifeşti. (M. CONSTANTINESCU)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.