Platinum Optic
Platinum Optic
Platinum Optic
Close Menu
Stiri Neamt
    Facebook X (Twitter) Instagram WhatsApp Telegram RSS YouTube
    duminică, august 16
    Facebook X (Twitter) YouTube Telegram RSS Instagram
    • Despre noi
    • Contact
    • Arhiva
    Stiri Neamt
    • Actual
    • Analiză
    • Anchetă
    • Economie
    • Politic
    • Social
    • Economie
    • Sport
    Actual >>
    • Alexandra Șerban, medic rezident neurolog: „Visul meu a început la 10 ani, după ce mi-am pierdut bunicul”
    • Copii care pătimesc din cauza adulților. Două accidente petrecute în Neamț s-au soldat cu rănirea a 5 minori
    • VIDEO. Neamț. Orașul Bicaz în sărbătoare de Ziua Marinei
    • Religia pentru oameni grăbiți / Iertarea: libertatea de a nu rămâne dator trecutului
    • Tragedie: familie din Târgu-Neamț, distrusă într-un accident cu un autocamion militar
    • Noutăți pentru bobocii de clasa a IX-a
    • Ziua comunei Bozieni – sărbătoarea plină de energie a comunității!
    • Povești de acum peste un veac. Regina Maria, vizite prin Neamț și Bacău în anii Primului Război Mondial
    • Mănăstirea Paltin Petru-Vodă și-a sărbătorit hramul principal. PS Nectarie de Bogdania a săvârșit Sfânta Liturghie
    • Procesul Covid 19. Școli închise, bolnavi abandonați, economie sufocată: procesul care pune Guvernul în fața propriilor excese din perioada pandemiei
    Stiri Neamt
    Prima pagină » Actual » Începe modernizarea unui sector pe drumul județean DJ 157H
    7bf589f6 f6b1 420b 94dc 7c95b99902ac - Începe modernizarea unui sector pe drumul județean DJ 157H
    Actual iunie 19, 2020

    Începe modernizarea unui sector pe drumul județean DJ 157H

    By MesagerulUpdated:iunie 19, 20202 comentarii2 Mins Read
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link
    Fii informat cu Google News
    Adauga-ne ca sursă preferată de știri
    • Lucrarea se va executa de la Mărgineni la Itrinești și continuă până la Dochia, prin Bălușești

    Drumul județean DJ 157 H, pe o lungime de 6 kilometri, intră în modernizare. În cursul zilei de miercuri, 18 iunie, Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț, a predat amplasamentul către constructor.

    Conform proiectului de execuție, lucrarea se va întinde pe o lungime de 6 kilometri – 1 kilometru de drum se regăsește la ieșirea din Mărgineni și alții 5, de la Itrinești la Dochia, prin Bălușești.

    Proiectul de reabilitare a acestui traseu prevede și realizarea a 12 poduri și podețe, 6 kilometri de șanțuri betonate, 500 de metri de drenuri și 500 de metri de șanțuri ranforsate tip zid de sprijin. Valoarea totală a lucrării este de 12,5 milioane.

    7bf589f6 f6b1 420b 94dc 7c95b99902ac - Începe modernizarea unui sector pe drumul județean DJ 157H
    500fcdc5 e2fc 40fc ba8e 919ccd13b70f - Începe modernizarea unui sector pe drumul județean DJ 157H
    366d5190 5823 4ceb 8619 ae5175a90bb5 - Începe modernizarea unui sector pe drumul județean DJ 157H
    a0bb3fb8 e59f 45a0 99cc 4dbbce04307a - Începe modernizarea unui sector pe drumul județean DJ 157H

    „Pe acest drum județean, la sfârșitul anului trecut a început o altă lucrare de modernizare, în valoare de 13 milioane de lei, pe sectorul care leagă comuna Mărgineni de comuna Dochia. Fondurile provin tot din Programul Național de Dezvoltare Locală 2. Intervenția se execută conform graficului. Îmi doresc să punem la punct acest traseu, care se întinde pe o lungime de 3,5 km, pentru că au fost grave probleme pe el – din cauza deteriorării, microbuzul cu elevi ocolea foarte mult, prin satul Dochia, pentru a duce copiii la Școala Mărgineni.

    După predarea amplasamentului de la jumătatea acestei săptămâni, reușim să facem noi pași în ceea ce înseamnă modernizarea infrastructurii rutiere nemțene. Îmi onorez promisiunea făcută nemțenilor, de a reabilita 90% din drumurile județene în acest mandat de președinte!“, a declarat Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț.

    COMES – Angajăm

    Parteneri

    Mesagerul Bacău Jandarmii băcăuani în mijlocul copiilor: lecții de siguranță și bucurie la școlile de vară din Prăjești și Corbasca ZCH FOTO. Un motociclist a decedat, fiind strivit de o autocisternă. Accidentul s-a petrecut pe E 581, în Vaslui NewsEdge Contract de 55 de milioane de euro, întârziat șase ani. Ministrul Economiei cere disciplină la Avioane Craiova BusinessEdge Turismul a generat un deficit de 4,6 miliarde euro. Românii cheltuie în vacanțe aproape de două ori mai mulți bani decât reușește industria locală să atragă
    Bălușești Consiliul judetean Neamt Dochia Ionel Arsene Itrinești modernizare drum județean DJ 157 H modernizare drum Mărgineni
    Follow on Google News Follow on Facebook Follow on Instagram Follow on YouTube
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link WhatsApp
    Previous ArticleAgapia: Poduri distruse de viitură
    Next Article Președintele Consiliului Județean a dat startul modernizării legăturii între Moldova și Ardeal
    Mesagerul
    • Website

    Adresa: str. Baltagului, nr. 6, Piatra Neamt telefon: 0233/235.907 fax: 0333/816.194

    Poate te intereseaza si...

    Tânără medic rezident neurolog în halat verde cu stetoscop pe umeri.

    Alexandra Șerban, medic rezident neurolog: „Visul meu a început la 10 ani, după ce mi-am pierdut bunicul”

    august 16, 2026
    WhatsApp Image 2026 08 16 at 08.27.07 - Copii care pătimesc din cauza adulților. Două accidente petrecute în Neamț s-au soldat cu rănirea a 5 minori

    Copii care pătimesc din cauza adulților. Două accidente petrecute în Neamț s-au soldat cu rănirea a 5 minori

    august 16, 2026
    WhatsApp Image 2026 08 15 at 20.12.26 - VIDEO. Neamț. Orașul Bicaz în sărbătoare de Ziua Marinei

    VIDEO. Neamț. Orașul Bicaz în sărbătoare de Ziua Marinei

    august 15, 2026
    View 2 Comments

    2 comentarii

    1. nicolae on iunie 19, 2020 5:07 pm

      Gargară pesedistă, prin PNDL se spală păcate și ceva mărunțiș, prin firmele de casă ! Totuși , nemțenii ar trebui să-i facă statuie în fața Marelui Spital Județean P.Neamț.

      Reply
    2. Barbieru on iunie 20, 2020 10:32 am

      Iar apare in poze . Sa termine drumul Bicaz -Poiana Largului si apoi sa se tot pozeze .

      Reply
    Leave A Reply Cancel Reply

    reclama zerobet.ro
    Reclama Liceu Parhon
    Renault
    Anunturi intrerupere EON
    Program transport public
    Program transport public
    www.asclepion.ro
    reclama publiserv
    Anunt angajare Urban Grup Environment
    reclama gustari spatiale
    reclama stpn
    anunt angajare
    reclama econeamt
    reclama Drupo
    reclama soundservice
    reclama
    reclama trustccdp
    vremea papagalilor
    reclama Bratner
    reclama Fiscal Service
    reclama Danirom
    reclama Danlin
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
    • Politica prelucrare date personale
    mesagerulneamt.ro © 2026

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.