160 de noi cazuri de COVID-19 în Neamț

Ziua de astăzi, 4 noiembrie, nu aduce vești deloc bune pentru județul Neamț în privința persoanelor nou infectate cu COVID-19. Potrivit datelor transmise de Grupul de Comunicare Strategică, în Neamț avem 160 de cazuri noi din care 70 la Piatra Neamț, ceea ce înseamnă că ne apropiem de pragul de 5 la mie, dacă nu cumva l-am depășit.

Pe plan național, a fost înregistrat numărul record de 8651 de cazuri și, din nefericire, au fost înregistrate 146 de decese în ultimele 24 de ore. În ATI sunt peste 1000 de pacienți la nivel național. (V.B.)

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba57011644,62
2.Arad60462263,64
3.Argeș76061901,7
4.Bacău87741362,23
5.Bihor75182624,37
6.Bistrița-Năsăud30921242,72
7.Botoșani36431232,15
8.Brașov102951822,98
9.Brăila3576621,39
10.Buzău4162771,42
11.Caraș-Severin2842102,02
12.Călărași1877711,18
13.Cluj104842935,04
14.Constanța65811422,25
15.Covasna2392382,73
16.Dâmbovița70721982,56
17.Dolj73732143,05
18.Galați66801371,54
19.Giurgiu2076631,56
20.Gorj3174701,63
21.Harghita3308822,77
22.Hunedoara46281082,47
23.Ialomița2333581,77
24.Iași116623632,04
25.Ilfov67623361,52
26.Maramureș50632053,15
27.Mehedinți2329521,6
28.Mureș59852423,58
29.Neamț66221602,27
30.Olt3929881,37
31.Prahova103222611,82
32.Satu Mare20711131,87
33.Sălaj33422615,5
34.Sibiu61261474,4
35.Suceava99042121,89
36.Teleorman34531622,39
37.Timiș104595455,04
38.Tulcea1606300,99
39.Vaslui5338921,8
40.Vâlcea53761032,35
41.Vrancea3642431,14
42.Mun. București3916415144,24
43.Cazuri noi nealocate pe județe2700*692 
 TOTAL267.0888.651

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *