
”S-a lucrat și ieri, se lucrează și astăzi”, ne-a declarat Vasile Ciubotaru, primarul de Girov. ”A fost un incident cu un autocamion, undeva între intersecția care duce spre han și stația peco de la Girov. Cineva a dat telefon la 112 că sunt stâlpii căzuți în drum, dar nu erau pe carosabil. Un stâlp a căzut, într-adevăr, dar n-a fost traficul blocat, n-au fost alte probleme”.
Din punctul de vedere al părinților, care s-au lamentat pe Facebook că nu este internet de ieri și copiii nu pot participa la orele online, isprava șoferului de camion a fost o problemă. Rezolvabilă. Primarul ne-a asigurat că în această după-amiază, lucrările de reparații se vor încheia.
C.M.





