
Cei mai afectați sunt nemțenii care au nevoie de analize medicale și abia pentru luna decembrie se mai pot face programări la laboratorul din policlinică. Aceeași situație la Endocrinologie, iar la Hematologie se mai fac programări pentru luna octombrie. La Urologie este ocupat până la finele lunii septembrie, iar bolnavii care vor să se adreseze medicilor din cabinetele de Reumatologie și Dermatologie o pot face dacă se programează pentru luna septembrie, potrivit asistentei șefe Teodora Lungu, coordonatoarea policlinicii Piatra-Neamț.
Cristina Iordache





