Persoanele care nu s-au recenzat până acum au în continuare posibilitatea de a participa la recensământ până duminică, 31 iulie, prin cele două modalități deja cunoscute: prin intermediul recenzorilor care se deplasează la domiciliu sau la unul dintre cele două puncte fixe de recenzare din municipiul Piatra-Neamț:
- la Primăria Piatra-Neamț, de luni până vineri, în intervalul orar 08:00 – 16:30, la ghișeul special înființat pentru recenzare de la Biroul de Relații cu Publicul (Camera 20);
- la sediul Direcției Regionale de Statistică Neamț, de luni până vineri, între orele 08:00 – 16:00 (strada Lt. Drăghescu, nr. 7 – vizavi de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Neamț).
Pentru informaţii detaliate privind desfăşurarea Recensământului Populației și Locuințelor puteți consulta site-ul www.recensamantromania.ro.
Comunicat – Primăria Piatra Neamț

Parteneri
Mesagerul Bacău Efectul fraților Pavăl la Carrefour: livrările de fructe și legume românești au crescut cu 60%
ZCH Șapte persoane reținute după cele 60 de percheziții din Neamț, Iași și Suceava. Aproape 800 000 de țigarete și importante sume de bani, ridicate de anchetatori
NewsEdge Fermierii români cer controale stricte pentru cerealele ucrainene
BusinessEdge Analiză: Bursele europene sfidează „blestemul” din august. 5 crize explică reputația proastă a lunii

