Președintele Klaus Iohannis a semnat astăzi Decretul pentru promulgarea Legii privind modificarea Legii nr. 217/2003 pentru prevenirea și combaterea violenței domestice, al cărei co – inițiatoare am fost alături de mai mulți colegi.
Prin această lege importantă și necesară se extinde durata pentru care se poate emite ordinul de protecție de la șase luni la un an și se instituie asistența juridică obligatorii și în faza de apel, în cazul persoanei care solicită ordinul de protecție.
Să eradicăm împreună violența!
Mara Calista, deputat PNL
Parteneri
Mesagerul Bacău Pompierii de la ISU Bacău, vicecampioni naționali! Performanță istorică și șapte podiumuri cucerite
ZCH Cum citești corect detaliile unei polițe și eviți surprizele neplăcute
NewsEdge De ce lipsește Ucraina de la cea mai mare paradă militară din Polonia. Cum au evoluat tensiunile dintre Varșovia și Kiev
BusinessEdge Producția industrială a scăzut cu 3,5% în primul trimestru. Industria prelucrătoare a înregistrat cel mai mare declin

