Fostul președinte al Consiliului Județean Neamț, Ionel Arsene, fugar în Italia după ce a fost condamnat la închisoare cu executare pentru fapte de corupție, ar fi încercat să-și ia viața, simțindu-se „vânat”, de autoritățile din România. Conform Antena 3, Ionel Arsene ar fi fost internat în spital timp de 20 de zile, în urma încercării ratate de a-și lua viața, iar la acest moment starea lui psihică și fizică ar fi una deplorabilă. Sursa citată susține că oficialii români ar fi fost informați despre acest incident.
Reamintim că avocații italieni ai lui Arsene au recurs de-a lungul timpului la mai multe proceduri în încercarea de a evita extrădarea clientului lor în țara de origine pentru executarea pedepsei privative de libertate (amănunte aici și aici).
(G.S.)

Parteneri
Mesagerul Bacău Tragedie în județul Bacău: Un stâlp a căzut peste doi oameni, la Bârsănești
ZCH Controale în domeniul silvic, în Neamț. Amenzi de peste 42 000 de lei și zeci de metri cubi de lemn confiscați
NewsEdge Liga Campionilor a apărut după o polemică între doi ziariști. Se cunosc toate cele 36 de echipe, iar 4 dintre ele sunt debutante
BusinessEdge Inteligența artificială atrage marile companii de minare a Bitcoin. Un contract cu Anthropic valorează 9 miliarde de dolari

Un comentariu
Asta sa-si ia viata , lasul asta ? Pentru cine nu-l cunoaste poate prinde , altfel acest paturica fara functii , este un las , un nimeni in drum.