Platinum Optic
Platinum Optic
Platinum Optic
Close Menu
Stiri Neamt
    Facebook X (Twitter) Instagram WhatsApp Telegram RSS YouTube
    duminică, august 16
    Facebook X (Twitter) YouTube Telegram RSS Instagram
    • Despre noi
    • Contact
    • Arhiva
    Stiri Neamt
    • Actual
    • Analiză
    • Anchetă
    • Economie
    • Politic
    • Social
    • Economie
    • Sport
    Actual >>
    • VIDEO. Neamț. Orașul Bicaz în sărbătoare de Ziua Marinei
    • Religia pentru oameni grăbiți / Iertarea: libertatea de a nu rămâne dator trecutului
    • Tragedie: familie din Târgu-Neamț, distrusă într-un accident cu un autocamion militar
    • Noutăți pentru bobocii de clasa a IX-a
    • Ziua comunei Bozieni – sărbătoarea plină de energie a comunității!
    • Povești de acum peste un veac. Regina Maria, vizite prin Neamț și Bacău în anii Primului Război Mondial
    • Mănăstirea Paltin Petru-Vodă și-a sărbătorit hramul principal. PS Nectarie de Bogdania a săvârșit Sfânta Liturghie
    • Procesul Covid 19. Școli închise, bolnavi abandonați, economie sufocată: procesul care pune Guvernul în fața propriilor excese din perioada pandemiei
    • IN MEMORIAM Mihai Iliescu, jurnalistul care făcea haz de lumea care se lua prea în serios
    • Știrea Zilei. Ziua Marinei la Bicaz
    Stiri Neamt
    Prima pagină » Actual » Piatra-Neamț, orașul celor 1000 de magnolii
    2 002 - Piatra-Neamț, orașul celor 1000 de magnolii
    Actual aprilie 2, 2024

    Piatra-Neamț, orașul celor 1000 de magnolii

    By MesagerulNiciun comentariu2 Mins Read
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link
    Fii informat cu Google News
    Adauga-ne ca sursă preferată de știri

    2 002 - Piatra-Neamț, orașul celor 1000 de magnolii Campania „Piatra Curată”, o tradiție pentru orașul nostru și pentru locuitorii săi, aduce anul acesta cea mai amplă inițiativă de înfrumusețare a spațiilor verzi din oraș.

    1000 de puieți de magnolii și 1000 de răsaduri de trandafir vor fi oferite de către Primăria Piatra-Neamț în cadrul campaniei, pentru fiecare bloc din oraș. Piatra Curată și-a propus de la început să implice activ pietrenii în acțiuni de protejare a naturii și de îngrijire a spațiului înconjurător. Fiecare locatar va avea ocazia să contribuie la acest proiect, având grijă de magnolia plantată în apropierea blocului său, un arbore ales tocmai pentru fumusețea florilor sale.

    Primarul Andrei Carabelea: „Piatra Curată s-a bazat mereu pe implicarea activă a comunității, iar acum ducem această inițiativă la un alt nivel: Piatra-Neamț devine orașul celor 1000 de magnolii! Plantăm câte o magnolie la toate blocurile din oraș, printr-un efort comun al administrației, locatarilor și asociațiilor de proprietari. Fiecare pietrean se va bucura în anii care vin de spectacolul acestor arbori și de faptul că în fața casei sale cresc rădăcini puternice pentru un viitor mai curat și mai sănătos!”

    Acțiunea de înfrumusețare a spațiilor verzi nu se va opri aici! Inspirați de multe grădini de bloc îngrijite de pietreni, ne dorim să premiem cea mai frumoasă grădină de acest fel, care va fi stabilită în urma unui concurs în care câștigătorul va fi ales de pietreni.

    Implicarea activă a președinților și administratorilor de la asociațiile de proprietari este foarte importantă pentru reușita acestei campanii. Astfel, luni, 8 aprilie, de la ora 16:00, la Hotel Central va avea loc o întâlnire cu reprezentanții asociațiilor, unde vor fi discutate detaliile acțiunii.

    Vă invităm să vă alăturați acestei inițiative și să facem împreună din Piatra-Neamț „orașul celor 1000 de magnolii”!

    Primăria Piatra Neamț

    COMES – Angajăm

    Parteneri

    Mesagerul Bacău Anul școlar 2026-2027 vine cu noutăți pentru bobocii de clasa a IX-a ZCH VIDEO. Accident în Piatra Neamț – Poliția și Ambulanța la fața locului NewsEdge Terapeuții din Silicon Valley sunt asaltați de anxietatea legată de AI. Munca, cea mai acceptată dependență BusinessEdge Turismul a generat un deficit de 4,6 miliarde euro. Românii cheltuie în vacanțe aproape de două ori mai mulți bani decât reușește industria locală să atragă
    campania Piatra Curată Piatra-Neamț orașul celor 1000 de magnolii primarul Andrei Carabelea
    Follow on Google News Follow on Facebook Follow on Instagram Follow on YouTube
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link WhatsApp
    Previous ArticlePrimăvara a sosit în centrele de zi ale Direcției de Asistență Socială a municipiului Piatra-Neamț
    Next Article Compania Lucris Serv / Lumină, siguranță și autonomie!
    Mesagerul
    • Website

    Adresa: str. Baltagului, nr. 6, Piatra Neamt telefon: 0233/235.907 fax: 0333/816.194

    Poate te intereseaza si...

    WhatsApp Image 2026 08 15 at 20.12.26 - VIDEO. Neamț. Orașul Bicaz în sărbătoare de Ziua Marinei

    VIDEO. Neamț. Orașul Bicaz în sărbătoare de Ziua Marinei

    august 15, 2026
    Reprezentare religioasă a iertării și libertății spirituale.

    Religia pentru oameni grăbiți / Iertarea: libertatea de a nu rămâne dator trecutului

    august 15, 2026
    WhatsApp Image 2026 08 15 at 11.40.51 - Tragedie: familie din Târgu-Neamț, distrusă într-un accident cu un autocamion militar

    Tragedie: familie din Târgu-Neamț, distrusă într-un accident cu un autocamion militar

    august 15, 2026
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    reclama zerobet.ro
    Reclama Liceu Parhon
    Renault
    Anunturi intrerupere EON
    Program transport public
    Program transport public
    www.asclepion.ro
    reclama publiserv
    Anunt angajare Urban Grup Environment
    reclama gustari spatiale
    reclama stpn
    anunt angajare
    reclama econeamt
    reclama Drupo
    reclama soundservice
    reclama
    reclama trustccdp
    vremea papagalilor
    reclama Bratner
    reclama Fiscal Service
    reclama Danirom
    reclama Danlin
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
    • Politica prelucrare date personale
    mesagerulneamt.ro © 2026

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.