Ziua Poliției Române a fost marcată la Piatra Neamț nu doar prin activități festive, ci și printr-un moment puțin diferit. Liderul Sindicatului Europol Neamț, Ioan Cănărău, a fost prezent la manifestări, alegând însă să transmită un mesaj diferit față de cel general al evenimentului.
Acesta a participat în apropierea zonei unde au avut loc activitățile dedicate publicului, afișând un mesaj critic la adresa Ministerului Afacerilor Interne și a Poliției Române. Îmbrăcat într-un tricou inscripționat și având alături un panou cu mesaje similare, liderul sindical și-a exprimat nemulțumirile într-un mod vizibil, dar pașnic.
Ioan Cănărău a dorit să aducă în atenția publicului problemele cu care se confruntă o parte dintre angajații din sistem.
Denisa POPA

Parteneri
Mesagerul Bacău Investiții pentru locuitorii din cartierul Șerbănești: o piațetă publică și modernizarea Grădiniței 25
ZCH Accident pe bulevardul Decebal din Piatra Neamț
NewsEdge Ziua Relaxării: cum ne putem deconecta de stres și de ritmul agitat al vieții
BusinessEdge Turismul a generat un deficit de 4,6 miliarde euro. Românii cheltuie în vacanțe aproape de două ori mai mulți bani decât reușește industria locală să atragă

