Platinum Optic
Platinum Optic
Platinum Optic
Close Menu
Stiri Neamt
    Facebook X (Twitter) Instagram WhatsApp Telegram RSS YouTube
    duminică, august 16
    Facebook X (Twitter) YouTube Telegram RSS Instagram
    • Despre noi
    • Contact
    • Arhiva
    Stiri Neamt
    • Actual
    • Analiză
    • Anchetă
    • Economie
    • Politic
    • Social
    • Economie
    • Sport
    Actual >>
    • Emeric Imre, la „Dăm Folk”: „La Cenaclu am învățat să fim obraznici”
    • COPII CU CARE NE MÂNDRIM Radu Andrei Caia, șeful promoției 2026 la Liceul „Carol I” Bicaz: „Mă ghidez după regulile bunului-simț”
    • Alexandra Șerban, medic rezident neurolog: „Visul meu a început la 10 ani, după ce mi-am pierdut bunicul”
    • Copii care pătimesc din cauza adulților. Două accidente petrecute în Neamț s-au soldat cu rănirea a 5 minori
    • VIDEO. Neamț. Orașul Bicaz în sărbătoare de Ziua Marinei
    • Religia pentru oameni grăbiți / Iertarea: libertatea de a nu rămâne dator trecutului
    • Tragedie: familie din Târgu-Neamț, distrusă într-un accident cu un autocamion militar
    • Noutăți pentru bobocii de clasa a IX-a
    • Ziua comunei Bozieni – sărbătoarea plină de energie a comunității!
    • Povești de acum peste un veac. Regina Maria, vizite prin Neamț și Bacău în anii Primului Război Mondial
    Stiri Neamt
    Prima pagină » Actual » Discuția pentru șefia Spitalului de Urgență, amânată
    spitalul judetean 2 - Discuția pentru șefia Spitalului de Urgență, amânată
    Actual ianuarie 3, 2018

    Discuția pentru șefia Spitalului de Urgență, amânată

    By MesagerulNiciun comentariu2 Mins Read
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link
    Fii informat cu Google News
    Adauga-ne ca sursă preferată de știri

    spitalul judetean 2 - Discuția pentru șefia Spitalului de Urgență, amânatăSituația conducerii Spitalului Județean de Urgență Neamț ar fi trebuit să fie discutată astăzi, 3 ianuarie 2018, în cadru oficial.

    Actualul manager interimar, dr. Cristina Iacob Atănăsoaie și medicul propus de dânsa pentru această funcție, dr. Letiția Gabriela Damoc ar fi urmat să aibă o întrevedere cu președintele Consiliului Județean. Cu această ocazie urmau să fie clarificate, măcar în principiu, datele numirii dr. Damoc la conducerea Spitalului de Urgență, asta însemnând în primul rând nuanțarea a ceea ce i se cere și ce i se oferă de către instituția ce finanțează o bună parte a activității spitalului, dar și a ceea ce dorește și ce poate oferi dr. Damoc, în condițiile în care ar accepta funcția. Întâlnirea nu a mai avut loc pentru că „toată lumea e în concediu, inclusiv domnul președinte, așteptăm până luni”, potrivit dr. Cristina Iacob Atănăsoaie.

    La rândul ei, dr. Letiția Damoc, manager plin al Spitalului Orășenesc Bicaz, spune că propunerea este onorantă, că apreciază susținerea de care se bucură și eforturile făcute de dr. Cristina Iacob Atănăsoaie în timpul scurt de când este la conducerea Spitalului de Urgență. Dar că „deocamdată am acceptat această discuție, trebuie analizată foarte bine această propunere, mai ales că eu, aici (n.n. – la Bicaz) am făcut o promisiune – acreditarea Spitalului Orășenesc Bicaz, care va fi peste 7 luni, am un contract de management valabil până în luna martie și mă gândesc și la echipa de aici, la colegii mei, la ce a însemnat momentul 11 aprilie 2011, când s-a decis suspendarea activității spitalului… vom vedea”.

    Cert este că, săptămâna aceasta, situația Spitalului de Urgență rămâne aceeași în ce privește conducerea: cu dr. Silviu Verzea director medical interimar, încă în interiorul celor 45 de zile de preaviz după demisie și în concediu de odihnă până luni, cu dr. Cristina Iacob Atănăsoaie manager interimar încă în perioada celor 6 luni de la numire, decisă să preia funcția de director medical (deloc ușoară, având răspundere asupra întreg corpului medical) și să facă echipă cu un coleg dispus să-și asume conducerea unității.

    (C.I.)

    COMES – Angajăm

    Parteneri

    Mesagerul Bacău Mașina unui polițist din Buhuși, atacată de mulțimea agitată, adunată în fața sediului Poliției ZCH FOTO. Cascadorie nedorită cu mașina. Un accident petrecut la Pipirig s-a soldat cu rănirea a 5 persoane NewsEdge Frumuseţea şi credința ca limbaj de stat. Scurte însemnări despre epoca Sfântului Constantin Brâncoveanu BusinessEdge Povestea Campbell: Cum a devenit supa condensată un simbol al industriei alimentare americane și al artei pop
    conducere Spitalul Județean de Urgență Neamț dr. Cristina Iacob Atănăsoaie dr. Letiția Damoc dr. Silviu Verzea Spitalul Orășenesc Bicaz
    Follow on Google News Follow on Facebook Follow on Instagram Follow on YouTube
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link WhatsApp
    Previous ArticleMii de oameni la Festivalul „Obiceiurilor şi Tradiţiilor de Anul Nou” de la Târgu-Neamţ. Galerie Foto
    Next Article În Neamț, medicii de familie au semnat adiționalele cu Casa de Asigurări
    Mesagerul
    • Website

    Adresa: str. Baltagului, nr. 6, Piatra Neamt telefon: 0233/235.907 fax: 0333/816.194

    Poate te intereseaza si...

    Emeric Imre cântând la chitară la Dăm Folk, Neamț.

    Emeric Imre, la „Dăm Folk”: „La Cenaclu am învățat să fim obraznici”

    august 16, 2026
    Radu Andrei Caia, elev la Liceul Carol I Bicaz, în fața bibliotecii.

    COPII CU CARE NE MÂNDRIM Radu Andrei Caia, șeful promoției 2026 la Liceul „Carol I” Bicaz: „Mă ghidez după regulile bunului-simț”

    august 16, 2026
    Tânără medic rezident neurolog în halat verde cu stetoscop pe umeri.

    Alexandra Șerban, medic rezident neurolog: „Visul meu a început la 10 ani, după ce mi-am pierdut bunicul”

    august 16, 2026
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    reclama zerobet.ro
    Reclama Liceu Parhon
    Renault
    Anunturi intrerupere EON
    Program transport public
    Program transport public
    www.asclepion.ro
    reclama publiserv
    Anunt angajare Urban Grup Environment
    reclama gustari spatiale
    reclama stpn
    anunt angajare
    reclama econeamt
    reclama Drupo
    reclama soundservice
    reclama
    reclama trustccdp
    vremea papagalilor
    reclama Bratner
    reclama Fiscal Service
    reclama Danirom
    reclama Danlin
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
    • Politica prelucrare date personale
    mesagerulneamt.ro © 2026

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.