marți, iunie 23
Actual >>
- Sistem automatizat de parcare la Spitalul Județean din Piatra Neamț
- Cod galben de instabilitate atmosferică și averse în partea de vest a județului Neamț
- VIDEO. Cafeaua de dimineață. Invitat: Marian Ionel Jurgiu, profesor la Liceul Teoretic „Dr. I.C. Parhon”
- Criza guvernamentală după căderea Cabinetului Veștea: câștigători, învinși și scenarii posibile
- Criza politică va continua. Guvernul Veștea a picat în Parlament – doar 189 de voturi pentru
- Piatra Fest 2026: Zilele Municipiului Piatra-Neamț – patru zile de sărbătoare, recunoștință, tradiție și bucurie în inima orașului
- Rezultatele acțiunii Poliției Neamț de pe DN2-E85: fără fapte penale, dar 55 de sancțiuni
- Simeon Bodron – șef de promoție de 10 la CNI: Pasiunea pentru Formula 1 îl va duce la Inginerie Auto în Olanda!
- Daniel Harpa face apel la colaborare în județ: „Neamțul, înainte de toate”
- Justiție la nivel înalt: un procuror DIICOT Neamț și șeful BCCO Neamț dau în judecată un deputat





Un comentariu
Daca tot e la moda problema asta a gunoaielor, de ce nu va referiti si la gunoaiele de prin primarie, comisia rutiera, consiliul local si poate chiar si politia rutiera? Pentru ca numai niste gunoaie au putut concepe sa blocheze intreg orasul pentru niste reparatii la pasaj! Un om cu un bagaj minim de neuroni functionali ar fi impus ca lucrarile sa se faca in afara orelor cu trafic mare, chiar noaptea. Si ar fi ales o alta perioada a anului, nicidecum aia in care vin turistii si romanii care lucreaza pe-afara!
Dar domnul Chitic are tot atata inteligenta si spirit organizatoric pe cat o sugereaza si numele pe care il poarta. Si la fel si fanfaronii de prin comitete, comitii etc….
Iar un sef inteligent de politie rutiera sau locala, s-ar fi gandit sa trimita niste agenti sa fluidizeze traficul prin centru…