
Pentru că ALDE este unul din cei patru actori principali ca urmare a rezultatelor alegerilor din Neamț și pentru că are doi co-președinți, l-am contactat ieri, mai întâi, pe Ion Asaftei. De răspuns ne-a răspuns, dar s-a scuzat și a spus că revine dumnealui cu un telefon. Nu numai că n-a mai făcut-o, dar astăzi, 17 iunie, după o conferință de presă inițiată de dumnealui, și-a amintit brusc de discuția de ieri: „M-ai sunat ieri, dar eram într-o discuție și eram cam nervos. Știu c-am zis că te sun după, dar n-am mai făcut-o. Oricum are Mesagerul ce să scrie despre mine”.
Cu regret, trebuie să-l dezamăgim pe dl. Asaftei: Mesagerul de Neamț nu scrie, în general, despre lucruri fără importanță pentru comunitate. Iar nouă ne place mult o vorbă românească ”Unde nu-i cap, vai de picioare”.
Mesagerul de Neamț




