Ședința extraordinar de scurtă de la Consiliul Județean Neamț, în care la foc automat s-a aprobat totul, de la bani pentru un festival de lăută la Târgu Neamț, la modificarea unor documente privind un proiect la Complexul Muzeal, a avut un moment, la diverse, care a atras atenția asupra unei probleme cu care se confruntă multe instituții publice din țară. Un consilier județean i-a amintit președintelui Arsene că o comună din județ nu mai are bani de salarii, făcând referire la Drăgănești.

Este de menționat că spre deosebire de multe alte instituții, la Drăgănești a fost doar mărirea de salarii din ianuarie, în vară acestea rămânând la același nivel, din lipsă de fonduri. (V.B.)




