L4&L5 Meciuri tari la Horia, Costişa şi Tămăşeni

pietricica turism

Duminică, 23 septembrie, de la ora 11:00, sunt programate meciuri în Liga a IV-a (etapa a treia) şi Liga a V-a (etapa a doua). Pentru fanii “fotbalului mic” sunt la dispoziţie nu mai puţin de 12 partide, în tot atâtea localităţi ale judeţului.

Meciul cel mai tare în Liga a IV-a este cel dintre Victoria Horia şi Speranţa Răuceşti. Gazdele vor încerca să nu piardă legătura cu fruntaşele, dar nici Speranţa Răuceşti nu poate risca să nu aibă acelaşi număr de puncte cu Bradu Borca înaintea disputei de pe 30 septembrie. “Dacă vom fi în formulă completă, partida va fi ceva mai echilibrată, noi vizând un rezultat de egalitate”, a declarat Bogdan Găucan (Victoria Horia). “Nu ne permitem paşi greşiţi! În sfârşit, vom avea tot lotul la dispoziţie!”, a replicat Daniel Zavate (Speranţa Răuceşti). Etapa mai programează partidele: Energia Pângăraţi-Bradu Borca şi Moldova Cordun-Ozana Târgu Neamţ.

CLASAMENT

1Bradu Borca22009-16
2Speranţa Răuceşti22007-16
3Ozana Târgu Neamţ21016-43
4Victoria Horia21012-63
5Moldova Cordun20022-50
6Energia Pângăraţi20020-90

În Seria A a Ligii a V-a, meciul cel mai important opune “argintul” şi “aurul” sezonului trecut: Vulturul Costişa-Bravo Bodeşti. “Noi vom da totul pe teren, pentru a ne asigura victoria”, a declarat Dorel Berbecariu (Vulturul Costişa). “Mergem încrezători în victorie”, a replicat Florin Busuioc (Bravo Bodeşti). Etapa mai cuprinde partidele: AS Grumăzeşti-Ozana Timişeşti, Zorile Urecheni-Stejarul Ţibucani, Voinţa Dochia-Flacăra Brusturi şi ASF Girov-Viitorul Podoleni.

CLASAMENT

1Vulturul Costişa110011-33
2Bravo Bodeşti11006-33
3Ozana Timişeşti11004-23
4Flacăra Brusturi11003-13
5Zorile Urecheni10101-11
6ASF Girov10101-11
7Stejarul Ţibucani10012-40
8AS Grumăzesti10011-30
9Voinţa Dochia10013-60
10Viitorul Podoleni10013-110

Derby-ul Seriei B a Ligii a V-a este partida Unirea Tămăşeni-Arsenal Văleni. “Noi suntem o formaţie abia înfiinţată, cu jucători tineri, şi ne propunem să nu pierdem acest meci”, a declarat Cătălin Dumitriu (Unirea Tămăşeni). “Avem 2-3 absenţe în lot, însă suntem încrezători în forţele noastre şi mergem să câştigăm toate cele trei puncte puse în joc”, a replicat Cristian Cocea (Arsenal Văleni). Etapa mai programează şi partidele: Voinţa Bozieni-Stejarul Stăniţa, Voinţa Valea Ursului-Moldova II Cordun şi AS WST Oniceni-Siretul Doljeşti.

CLASAMENT

1Stejarul Stăniţa11007-13
2Arsenal Văleni11004-03
3Unirea Tămăşeni11003-13
4Voinţa Bozieni10101-11
5Moldova II Cordun10101-11
6AS WST Oniceni10011-30
7Voinţa Valea Ursului10010-40
8Siretul Doljeşti10011-70

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: R. VASILIUS)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.