Acasă Actual L4&L5 Meciuri tari la Horia, Costişa şi Tămăşeni

L4&L5 Meciuri tari la Horia, Costişa şi Tămăşeni

Duminică, 23 septembrie, de la ora 11:00, sunt programate meciuri în Liga a IV-a (etapa a treia) şi Liga a V-a (etapa a doua). Pentru fanii “fotbalului mic” sunt la dispoziţie nu mai puţin de 12 partide, în tot atâtea localităţi ale judeţului.

Meciul cel mai tare în Liga a IV-a este cel dintre Victoria Horia şi Speranţa Răuceşti. Gazdele vor încerca să nu piardă legătura cu fruntaşele, dar nici Speranţa Răuceşti nu poate risca să nu aibă acelaşi număr de puncte cu Bradu Borca înaintea disputei de pe 30 septembrie. “Dacă vom fi în formulă completă, partida va fi ceva mai echilibrată, noi vizând un rezultat de egalitate”, a declarat Bogdan Găucan (Victoria Horia). “Nu ne permitem paşi greşiţi! În sfârşit, vom avea tot lotul la dispoziţie!”, a replicat Daniel Zavate (Speranţa Răuceşti). Etapa mai programează partidele: Energia Pângăraţi-Bradu Borca şi Moldova Cordun-Ozana Târgu Neamţ.

CLASAMENT

1 Bradu Borca 2 2 0 0 9-1 6
2 Speranţa Răuceşti 2 2 0 0 7-1 6
3 Ozana Târgu Neamţ 2 1 0 1 6-4 3
4 Victoria Horia 2 1 0 1 2-6 3
5 Moldova Cordun 2 0 0 2 2-5 0
6 Energia Pângăraţi 2 0 0 2 0-9 0

În Seria A a Ligii a V-a, meciul cel mai important opune “argintul” şi “aurul” sezonului trecut: Vulturul Costişa-Bravo Bodeşti. “Noi vom da totul pe teren, pentru a ne asigura victoria”, a declarat Dorel Berbecariu (Vulturul Costişa). “Mergem încrezători în victorie”, a replicat Florin Busuioc (Bravo Bodeşti). Etapa mai cuprinde partidele: AS Grumăzeşti-Ozana Timişeşti, Zorile Urecheni-Stejarul Ţibucani, Voinţa Dochia-Flacăra Brusturi şi ASF Girov-Viitorul Podoleni.

CLASAMENT

1 Vulturul Costişa 1 1 0 0 11-3 3
2 Bravo Bodeşti 1 1 0 0 6-3 3
3 Ozana Timişeşti 1 1 0 0 4-2 3
4 Flacăra Brusturi 1 1 0 0 3-1 3
5 Zorile Urecheni 1 0 1 0 1-1 1
6 ASF Girov 1 0 1 0 1-1 1
7 Stejarul Ţibucani 1 0 0 1 2-4 0
8 AS Grumăzesti 1 0 0 1 1-3 0
9 Voinţa Dochia 1 0 0 1 3-6 0
10 Viitorul Podoleni 1 0 0 1 3-11 0

Derby-ul Seriei B a Ligii a V-a este partida Unirea Tămăşeni-Arsenal Văleni. “Noi suntem o formaţie abia înfiinţată, cu jucători tineri, şi ne propunem să nu pierdem acest meci”, a declarat Cătălin Dumitriu (Unirea Tămăşeni). “Avem 2-3 absenţe în lot, însă suntem încrezători în forţele noastre şi mergem să câştigăm toate cele trei puncte puse în joc”, a replicat Cristian Cocea (Arsenal Văleni). Etapa mai programează şi partidele: Voinţa Bozieni-Stejarul Stăniţa, Voinţa Valea Ursului-Moldova II Cordun şi AS WST Oniceni-Siretul Doljeşti.

CLASAMENT

1 Stejarul Stăniţa 1 1 0 0 7-1 3
2 Arsenal Văleni 1 1 0 0 4-0 3
3 Unirea Tămăşeni 1 1 0 0 3-1 3
4 Voinţa Bozieni 1 0 1 0 1-1 1
5 Moldova II Cordun 1 0 1 0 1-1 1
6 AS WST Oniceni 1 0 0 1 1-3 0
7 Voinţa Valea Ursului 1 0 0 1 0-4 0
8 Siretul Doljeşti 1 0 0 1 1-7 0

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: R. VASILIUS)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here