L5A Vulturul Costişa critică arbitrajul după derby-ul cu Bravo Bodeşti

pietricica turism

Duminică, 7 aprilie, s-a derulat etapa a XI-a în cadrul Seriei A a Ligii a V-a. În partida vedetă, Bravo Bodeşti-Vulturul Costişa, s-a consemnat un rezultat de egalitate, scor 1-1 (1-1). Au marcat Nuţu/Cozma. Oaspeţii s-au declarat nemulţumiţi de arbitraj.

“Sunt dezamăgit de rezultat, dar mai ales de brigada de arbitri. Vom discuta problema şi la AJF, cu dl. Toma, cu dl. Bratu. Nu e normal ca, la un astfel de meci, să ne arbitreze nişte copii. Rezultatul a fost clar influenţat, fiind acordat un gol inexistent. La tuşă era un copil de 15 ani, care cred că a spus că a fost gol mai mult de frică. Eu consider că am fost peste ei, dar gazdele au pus presiune pe arbitraj. Sunt mulţumit de băieţi, dar dezamăgit de situaţie, în general”, a precizat Dorel Berbecariu, reprezentantul echipei Vulturul Costişa.

“A fost un meci echilibrat, de 1X2 cum se spune, încheiat cu un rezultat echitabil. Noi am avut 3 bare, Costişa a dominat repriza a doua. Au avut un portar excelent, care a scos mingi pe care scria gol. Ambele echipe merită felicitări. La faza incriminată de oaspeţi, eu eram la jumătatea terenului. Nu pot afirma 100% că a fost sau nu. În schimb, tuşierul era pe linie, iar centralul era aproape. De-a lungul meciului, prestaţia arbitrilor a fost una echidistantă”, a declarat Florin Busuioc, antrenorul formaţiei Bravo Bodeşti.

La Timişeşti, s-a consemnat scorul etapei: Ozana Timişeşti-AS Grumăzeşti 8-1 (4-0). “Noi am avut toţi titularii la dispoziţie, iar ei formează o echipă tânără, nu foarte competitivă. Ne gândim să atacăm locul 3 în clasament, dar avem adversari puternici”, a menţionat Iulian Trofin, preşedintele Ozanei Timişeşti.

Alte rezultate: Flacăra Brusturi-Voinţa Dochia 1-5 (1-1), Stejarul Ţibucani-Zorile Urecheni 1-4 (0-0) şi Viitorul Podoleni-ASF Girov 3-0 (2-0). Situaţia în clasament:

1BRAVO BODEŞTI (*)11920392029
2VULTURUL COSTIŞA (*)11830401427
3Voinţa Dochia11704402421
4Ozana Timişeşti11524311617
5Zorile Urecheni11425233014
6Stejarul Ţibucani11416272813
7Viitorul Podoleni11326253911
8Flacăra Brusturi11326233711
9ASF Girov11245232710
10AS Grumăzeşti110299452

(*) se califică pentru play-off

Duminică, 14 aprilie, în runda a XII-a, sunt programate meciurile: ASF Girov-Bravo Bodeşti, Vulturul Costişa-Flacăra Brusturi, Voinţa Dochia-Ozana Timişeşti, Zorile Urecheni-Viitorul Podoleni, AS Grumăzeşti-Stejarul Ţibucani. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: G. CRĂCANĂ, Ozana Timişeşti)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.