
Direcția Regională de Drumuri și Poduri (DRDP) Iași a anunțat că se fac deja lucrări de asfaltare pe DN 2 – E 85, pe tronsonul cuprins între limita cu județul Iași – intrare municipiul Roman.
Asta este o dovadă clară a faptului că Guvernul PNL se preocupă de situația din județul Neamț și vine cu proiecte concrete. Aș vrea să reamintesc că fiecare proiect își are locul și rolul pe harta infrastructurii din Moldova, din România, nu există concurență. Întreg portofoliul de proiecte și investiții din domeniul transport și feroviar din Moldova și Neamț are susținerea Guvernului României și ele vor fi duse la îndeplinire.
”Alături de prefectul județului Neamț – George Lazăr și de reprezentanți ai Direcției Regionale Drumuri și Poduri Iași, am mers pe teren să urmărim modul în care se lucrează pentru refacerea carosabilului de pe E85. Este o lucrare importantă și mă bucur că se execută într-un ritm alert, iar ceea ce a rămas în urmă se vede că este de calitate”, a declarat Lucian Micu primarul municipiului Roman.

Împreună echipa PNL Neamț va rezolva cu adevărat toate problemele județului.
Mugur Cozmanciuc Deputat – Președintele PNL Neamț





4 comentarii
Ce va mai place sa va laudati !
Dar de drumul Bicaz – Poiana Largului ati auzit ? Nu cred, ca nu trece prin Roman.
Altfel ati fi lasat sa se termine lucrarile. Dar nu, ca au fost incepute de altii si nu va convine.
Batjocura faceti, batjocura o sa primiti la vot !
DA DE DRUMUL EXPRES P,NEAMT-BACAU ATI AUZIT SAU E PROIECT FACUT DE PSD,?
Da ce mai caută Micu “the incompatible mayor man” in primărie, ati auzit?
O spune justiția, nu altcineva .Micu si Pavaluta, acești greu de ucis monștri sacri ai Neamțului !😛
si cu agaricii din roman ,,maretii oameni de stat,,