Andrei Aciocârlănoae, reales preşedinte PNL Târgu Neamţ

Luni, 28 iunie, în cadrul alegerilor organizaţiei orăşeneşti PNL Târgu Neamţ, Andrei Aciocârlănoae a fost reales preşedintele liberalilor din oraşul de la poalele Cetăţii.

La alegeri au participat şi prefectul George Lazăr, secretarul general al PNL Neamț, deputatul Laurenţiu Leoreanu şi alţi lideri PNL importanţi ai zonei,  Vasile Mărculeţ şi Mihai Stoica. Cei 78 de membri PNL cu drept de vot prezenţi au ales în unanimitate atât președintele, cât şi cei patru vicepreşedinţi (Elena Preda, Traian Humulescu, Alexandru Manole şi Ioan Rucsăndescu) şi secretarul trezorier în persoana lui Ştefan Nechita.

Încă de la început vreau să menţionez că, din noul birou politic local, printre cei 11 noi membri se regăsesc şi tineri neangrenaţi până acum politic şi fac parte din diferite categorii socio-profesionale. Încă din 2017, de când am preluat preşedinţia PNL Târgu Neamţ, mi-am propus ca din această organizaţie să construim o echipă de viitor, cu o viziune pe termen mediu şi lung în ceea ce priveşte o nouă abordare politică şi administrativă în oraşul nostru. Le mulţumesc colegilor mei pentru încrederea acordată, mulţumesc conducerii judeţene pentru susţinere, prietenilor şi nu în ultimul rând familiei mele. Îmi doresc o politică a bunului simţ, o implicare activă în cadrul comunităţii, iar în contextul politic actual voi depune eforturi pentru atragerea de proiecte şi fonduri pentru oraşul nostru”, ne-a declarat Andrei Aciocârlănoae, preşedintele PNL Târgu Neamţ.

Ciprian Traian STURZU

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *