Acasă Actual FOTO&VIDEO L4 Ozana Târgu Neamţ învinge Speranţa Răuceşti şi urcă pe locul...

FOTO&VIDEO L4 Ozana Târgu Neamţ învinge Speranţa Răuceşti şi urcă pe locul 2

Ozana Târgu Neamţ a învins Speranţa Răuceşti astăzi, 11 noiembrie, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), şi a urcat pe locul secund în clasamentul Ligii a IV-a, după vicecampioana Bradu Borca. Partida a contat pentru etapa a X-a, ultima din acest an, cele două goluri fiind marcate de Dragoş Patrichi, căpitanul echipei de lângă Cetatea Neamţ. Fotografii:

Timp de mai bine de 30 de minute, prima repriză a avut o pronunţată tentă de echilibru, ambele formaţii manifestând prudenţă. În ultimul sfert de oră însă, s-a produs un forcing al oaspeţilor, care au avut cel puţin 3 situaţii importante de a marca (Botezatu, Întuneric, Brighiu), toate irosite. Una dintre acestea în imaginile următoare:

Şi repriza secundă a început în aceeaşi notă de echilibru, dar, treptat-treptat, gazdele au devenit din ce în ce mai curajoase în a ataca poarta adversă. Apreutesei şi Patrichi au avut un rol important în a “dezmorţi” prestaţia ofensivă a jucătorilor Ozanei Târgu Neamţ. Tenacitatea gazdelor nu a rămas nerăsplătită: căpitanul Dragoş Patrichi a adus victoria în numai două minute (69 şi 71), profitând de erori defensive ale oaspeţilor. În celelalte două partide s-au înregistrat rezultatele: Bradu Borca-Moldova Cordun 11-1 (4-0) şi Energia Pângăraţi-Victoria Horia 1-2 (1-1).