Liga a V-a: Play-off cu Bodeşti, Costişa, Valea Ursului şi Văleni

pietricica turism

Liga a V-a şi-a stabilit şi ultima calificată pentru play-off, cu o etapă înainte de terminarea sezonului regulat. Dacă performanţa echipelor Bravo Bodeşti, Vulturul Costişa şi Voinţa Valea Ursului era cunoscută de câteva săptămâni, Arsenal Văleni a obţinut biletele pentru play-off duminică, 12 mai, după victoria cu 7-2 (5-1) în faţa Voinţei Bozieni.

”Spectacolul oferit suporterilor a fost unul foarte frumos, cu goluri multe şi ocazii la poartă şi mai multe. Felicit jucătorii, banca tehnică, sponsorii, colaboratorii şi, nu în ultimul rând, pe suporterii noştri minunaţi, pentru faptul că, împreună, am reuşit calificarea în play-off. Ne vor aştepta două meciuri frumoase, în compania prietenilor noştri de la Bravo Bodeşti”, a declarat Cristian Cocea, antrenor-jucător la Arsenal Văleni.

În Seria B a Ligii a V-a s-au mai înregistrat rezultatele: Unirea Tămăşeni-Voinţa Valea Ursului 0-4 (0-2), AS WST Oniceni-Stejarul Stăniţa 4-1 (3-1) şi Moldova II Cordun-Siretul Doljeşti 0-4 (0-3).

CLASAMENT
1VOINŢA V. URSULUI (*)131111671734
2ARSENAL VĂLENI (*)13733432124
3Unirea Tămăşeni13625294320
4AS WST Oniceni13616463619
5Voinţa Bozieni13526303617
6Stejarul Stăniţa13517283816
7Siretul Doljeşti13508283815
8Moldova II Cordun13121011535

(*) calificate pentru play-off

Bravo Bodești, FOTO: Gelu CRĂCANĂ

Etapa de duminică, 19 mai, programează partidele: Voinţa Valea Ursului-AS WST Oniceni, Siretul Doljeşti-Arsenal Văleni, Voinţa Bozieni-Unirea Tămăşeni şi Stejarul Stăniţa-Moldova II Cordun.

Tot pe 12 mai, în Seria A a Ligii a V-a, s-au consemnat rezultatele: Stejarul Ţibucani-Bravo Bodeşti 3-6 (0-1), Vulturul Costişa-Zorile Urecheni 1-3 (0-2), Ozana Timişeşti-Flacăra Brusturi 5-2 (3-2), Voinţa Dochia-ASF Girov 2-4 (2-2) şi AS Grumăzeşti-Viitorul Podoleni 0-1 (0-0).

CLASAMENT
1BRAVO BODEŞTI (*)171430672645
2VULTURUL COSTIŞA (*)171133592836
3Ozana Timişeşti171025502232
4Zorile Urecheni17935453730
5Voinţa Dochia17908524127
6Stejarul Ţibucani17719424622
7Viitorul Podoleni17629345220
8ASF Girov17449314816
9Flacăra Brusturi174211346514
10AS Grumăzeşti17021514632

(*) calificate pentru play-off

Semifinalele tur vor avea loc pe 26 mai, iar retururile pe 2 iunie. Finala care va decide campiona Ligii a V-a se va disputa, într-o singură manşă, pe data de 9 iunie, pe un teren ce urmează a fi stabilit.

M. CONSTANTINESCU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.