Andrei Carabelea şi Mugur Cozmanciuc – Soluția liberală pentru Piatra

Andrei Carabelea: „Voi fi primarul tânăr care dezvoltă o comunitate SĂNĂTOASĂ și PUTERNICĂ ca PIATRA, condusă cu un spirit de antreprenor NEAMȚ. Am 3 principii majore care îmi ghidează programul: sănătate pentru pietreni, locuri de muncă mai bine plătite și trainice , un oraș cu un mediu de locuire și petrecerea timpului liber sănătoase. Prin ceea ce voi face în primii 4 ani de mandat voi reda încrederea și mândria pietrenilor de a locui în municipiul nostru și de a reveni acasă. Voi arăta că #SePoate administra un oraș pe criterii de eficiență, transparență și sprijin GARANTAT pentru nevoile oamenilor și ale investitorilor. Vom fi gazde bune pentru oaspeții care ne vizitează orașul în calitate de turiști îmbunătățind substanțial infrastructura turistică și serviciile de ospitalitate. În parteneriat cu Mugur Cozmanciuc și Consiliul Județean, voi deschide orașul dezvoltării cu fața către vecinii noștri din localitățile zonei metropolitane, cu fața către o dezvoltare urbanistică și economică metropolitană”.

Mugur Cozmanciuc: „Este momentul ca Neamțul să arate României că are o viziune de dezvoltare bazată pe o conectivitate SĂNĂTOASĂ, atât în ceea ce privește infrastructura de mobilitate, cât și cea digitală. Vreau drumuri SĂNĂTOASE care să unească comunitățile noastre și care să ne apropie de viitoarele culoare de autostradă! Vreau să arăt că Neamțul poate să devină un județ de top,  competitiv economic. Că Neamțul și nemțenii sunt un brand al Moldovei și una din cele mai vizitate destinații turistice ale României. Vreau să redau încrederea nemțenilor în serviciile de sănătate ale Spitalului Județean. Voi fi președintele – partener onest al tuturor administrațiilor locale din județ și al investitorilor, cu care îmi doresc să construim împreună comunități SĂNĂTOASE. Împreună cu Andrei Carabelea și primarii din zona metropolitană a municipiului Piatra Neamț vom înființa un Parc Industrial și Logistic și un Parc de Inovație și Specializare Inteligentă, în paralel cu dezvoltarea învățământului universitar, de cercetare și inovare, precum și a celui profesional, vocațional și tehnic. Voi sprijini înființarea Agenției Metropolitane de Atragere de Investitori și îmi propun semnarea unui memorandum de înțelegere cu Banca Mondială pentru elaborarea analizei de potențial și de atragere de investitori care să crească SĂNĂTOS comunitățile noastre. Împreună vom arăta că se poate, că vom avea parte de respect și bunăstare”.

BIROUL DE PRESĂ AL PNL NEAMT

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *