A mai rămas doar o săptămână până ce o nouă călătorie în lumea științei va porni în Curtea Domnească din Piatra Neamț. Ediția 2016 a Nopții Cercetătorilor va avea loc pe 30 septembrie, un bun prilej de a ne reaminti, prin câteva fotografii, cum a fost în 2015:
Anul acesta, Noaptea Cercetătorilor are loc în 250 de orașe din Europa. 15 dintre acestea (București, Constanța, Oradea, Alba Iulia, Cugir, Piatra Neamț, Arad, Deva, Suceava, Bacău, Târgoviște, Drobeta Turnu Severin, Brașov, Galați, Tulcea, Iași și Zalău) sunt din România. Organizatorii ne-au furnizat afișele manifestării:
Filmuleț de promovare, pe muzica celebrilor AC/DC:
Cine participă anul acesta la Piatra Neamț și ce surprize vă propun, puteți afla de AICI. (M. CONSTANTINESCU)

Parteneri
Mesagerul Bacău
Timp redus de așteptare și siguranță crescută pentru pacienți: SJU Bacău trece în era digitală
ZCH
FOTO. Trafic blocat pe ambele sensuri la Girov -Căciulești. Trei răniți în spital după un grav accident de circulație!
NewsEdge
Cum pot fermierii și transportatorii să cumpere carburant în rate
BusinessEdge
Băncile centrale și-au redus achizițiile la 57 de tone de aur în primul trimestru din 2026. Este cel mai scăzut nivel din ultimii 15 ani











